Ciekawe gry planszowe

Dla osób, które zaczynają przygodę z grami planszowymi wybór odpowiedniej gry może stanowić nie lada wyzwanie. Na początek rekomendowane są gry łatwe, ciekawe i przyjemne w odbiorze. Do takich gier planszowych należą między innymi “Sen” Gamewright Team, “5 sekund” Trefl, “Gejsze” Kota Nakayama oraz “Wirus” Muduko. Będą one świetnymi pozycjami na prezent jak i dla osób, które zaczynają swoją przygodę z graniem w planszówki.

“Sen” Gamewright Team

Jest to na pewno jedna z ciekawych gier planszowych. Polega ona głównie na losowości, ponieważ karty są losowane przez graczy. “Sen” przeznaczony jest dla 2-4 graczy. Uczestnicy gry losują karty, na których znajdują się krainy z przypisanym numerem 1-9. Gracz, któremu uda się zdobyć najmniej punktów wygrywa rozgrywkę.

“5 sekund” Trefl

Gra rodzinna, w której główną rolę odgrywa szybkie myślenie. Gra przeznaczona dla 3-6 osób. Każdy z uczestników zadaje sobie wzajemnie pytanie, osoba która na nie odpowiada ma 5 sekund na odpowiedź. Osoba, której uda się najszybciej przejść planszę wygrywa rozgrywkę.

“Gejsze” Kota Nakayama

Gra przeznaczona dla dwóch osób, o pięknych ilustracjach. Dzięki niej gracze mogą przenieść się w bajkowy świat gejsz. Uczestnik ma za zadanie zebrać jak największą przychylność gejsz. Do dyspozycji ma różnego rodzaju przedmioty umieszczone na kartach- wachlarze, papirusy. Ważne jest, aby podarunki składać odpowiednim gejszom. Rozgrywkę urozmaicają cztery znaczniki, które w trakcie gry musi użyć gracz. Wygrywa osoba, która zdobędzie przychylność większości gejsz.

“Wirus” Muduko

Gra przeznaczona dla 2-6 graczy. Uczestnicy otrzymują daną ilość kart. W talii kart znajdują się takie karty jak wirusy, narządy oraz lekarstwa. Zadaniem graczy jest leczenie swoich narządów i wzajemne zarażanie narządów konkurencji wirusami. Wygrywa ten gracz, któremu uda się zebrać cztery zdrowe narządy różnego koloru. Jeśli inny gracz zarazi narząd dwoma wirusami  automatycznie tracimy narząd i odkładamy go na stos kart.

Najlepsze gry planszowe na imprezę, które rozkręcą każdą domówkę

Planujemy spotkanie ze znajomymi, ale brakuje pomysłu na urozmaicenie imprezy? Nie ma skuteczniejszego sposobu na rozkręcenie domówki, niż gry planszowe – Tania Książka. Z pomocą planszówek zaangażujemy wszystkich znajomych do zabawy oraz wykreujemy całą masę szalonych sytuacji. Jeżeli nie wiemy, które pozycje wybrać, nic nie szkodzi. Poniższe propozycje pozwolą wybrać idealną grę na wieczór ze znajomymi.

Imprezowe gry planszowe, które musisz mieć

Od pewnego czasu gry planszowe ponownie zyskują popularność, dlatego też warto wziąć je pod uwagę, przygotowując się do spotkania w gronie znajomych. Nie tylko urozmaicimy imprezę, ale także zaskoczymy znajomych, jeżeli wybierzemy ciekawą planszówkę. Jak wybrać odpowiednią grę, która ożywi atmosferę? 

Jaką grę planszową na imprezę wybrać?

Jeżeli nie chcemy, aby na naszej domówce nie było nudno, warto wybrać imprezowe gry planszowe, które posiadają przejrzyste zasady dające się łatwo wytłumaczyć uczestnikom zabawy. Ważne jest równie to, aby wybrać taką grę, w której będą mogli uczestniczyć wszyscy. Warto więc wcześniej zastanowić się ilu gości zaprosimy. Kluczem do sukcesu jest jednak to, aby wszyscy dobrze się bawili. Jakie więc są fajne gry planszowe, które rozkręcą imprezę?

Gry planszowe dla dorosłych. Polecane planszówki na spotkanie w gronie znajomych

W kategorii gry planszowe do 50 złotych istnieje wiele ciekawych pozycji, jednak jedną z najlepszych na domówkę jest gra “Pijane Party”. Nieskomplikowana, a zarazem potrafiąca sprawić, że nasza impreza nabierze tempa gra, skupia się w głównej mierze wokół zadań polegających na spożywaniu napojów wyskokowych.

Planując spotkanie, w którym będą uczestniczyć pary, warto wybrać gry planszowe dla dwojga, takie jak Alias. Kobiety vs Mężczyźni. Zagadki, przeciwieństwa i podpowiedzi dotyczące płci zapewnią mnóstwo zabawy.

Najlepsze planszówki towarzyskie


Oprócz powyższych propozycji, warto również sprawdzić poniższe tytuły idealne na spotkanie w gronie znajomych, a są nimi:

  • Gra do Piwka
  • Dylemat wagonika
  • Frostpunk. Gra planszowa
  • Fruit Ninja: Combo Party
  • Fuse.

 

 

Świąteczne gry planszowe

Jakie cechy powinien mieć udany prezent świąteczny? Musi być unikalny, przydatny i cieszyć obdarowanego. W czasach, kiedy wszystkie półki w pokoju dziecięcym uginają się od zabawek, bardzo trudno coś wybrać. Większość gadżetów szybko się nudzi, ale nie gry planszowe (https://www.taniaksiazka.pl/gry-planszowe-i-karciane-dla-kazdego-c-540.html). Ciekawa i zabawna gra potrafi wciągnąć na długie godziny, a z rozrywki korzysta cała rodzina. Poniżej ciekawe propozycje gier, które umilą długie, świąteczne wieczory.

Najsłynniejsza gra planszowa – Monopoly

Monopoly to jedna z popularniejszych gier planszowych. Znana na każdym kontynencie, doczekała się wielu limitowanych i prestiżowych edycji. W wersji podstawowej kupujemy nieruchomości rozmieszczone na planszy. Musimy uważać, aby nie trafić do więzienia lub na pole innych graczy, którzy właśnie postawili tam hotele. Wygrywa gracz, który nie zbankrutuje. W limitowanych edycjach gry możemy przenieść się do świata znanego z filmów lub bajek. Dla fanów Marvela jest “Monopoly Avengers”, a dla miłośników Elzy – Kraina Lodu. Są też wersje gry dla pechowców i oszustów.

Chatka z piernika dla całej rodziny

Świąteczny nastrój wniesie gra planszowa “Chatka z piernika”. Każdy gracz ma za zadanie zbudować swoją chatkę z piernika. Gra jest bardzo wciągająca i pochłania na wiele godzin. Możliwe są różne interakcje, a umiejętność kombinowania przydaje się bardzo. W grze mogą uczestniczyć 4 osoby, jedna rozgrywka trwa nawet 45 minut.

Tradycyjna Gra Bożonarodzeniowa

W tej grzej mamy do swojej dyspozycji plansze i 100 różnych kart, są pionki, figurki elfów i prezenty. Tradycyjna Gra Bożonarodzeniowa to wspaniała zabawa dla całej rodziny nie tylko w okresie świątecznym. Mechanika gry jest prosta, rozgrywka trwa dość długo, a elementy są starannie wykonane.

Dla tych, którzy lubią główkować

Scrabble to kolejna gra, która na całym świecie zyskała wielu fanów. Jest prawdziwą gratką dla miłośników logicznego myślenia i układania słówek. Gra ma proste zasady i łatwą mechanikę. Gracze do swojej dyspozycji mają planszę oraz worek z literkami. Wygrywa ten, który ułoży na planszy najtrudniejsze i najdłuższe słówka.