Świąteczne gry planszowe
5 października 2021

Jakie cechy powinien mieć udany prezent świąteczny? Musi być unikalny, przydatny i cieszyć obdarowanego. W czasach, kiedy wszystkie półki w pokoju dziecięcym uginają się od zabawek, bardzo trudno coś wybrać. Większość gadżetów szybko się nudzi, ale nie gry planszowe (https://www.taniaksiazka.pl/gry-planszowe-i-karciane-dla-kazdego-c-540.html). Ciekawa i zabawna gra potrafi wciągnąć na długie godziny, a z rozrywki korzysta cała rodzina. Poniżej ciekawe propozycje gier, które umilą długie, świąteczne wieczory.

Najsłynniejsza gra planszowa – Monopoly

Monopoly to jedna z popularniejszych gier planszowych. Znana na każdym kontynencie, doczekała się wielu limitowanych i prestiżowych edycji. W wersji podstawowej kupujemy nieruchomości rozmieszczone na planszy. Musimy uważać, aby nie trafić do więzienia lub na pole innych graczy, którzy właśnie postawili tam hotele. Wygrywa gracz, który nie zbankrutuje. W limitowanych edycjach gry możemy przenieść się do świata znanego z filmów lub bajek. Dla fanów Marvela jest “Monopoly Avengers”, a dla miłośników Elzy – Kraina Lodu. Są też wersje gry dla pechowców i oszustów.

Chatka z piernika dla całej rodziny

Świąteczny nastrój wniesie gra planszowa “Chatka z piernika”. Każdy gracz ma za zadanie zbudować swoją chatkę z piernika. Gra jest bardzo wciągająca i pochłania na wiele godzin. Możliwe są różne interakcje, a umiejętność kombinowania przydaje się bardzo. W grze mogą uczestniczyć 4 osoby, jedna rozgrywka trwa nawet 45 minut.

Tradycyjna Gra Bożonarodzeniowa

W tej grzej mamy do swojej dyspozycji plansze i 100 różnych kart, są pionki, figurki elfów i prezenty. Tradycyjna Gra Bożonarodzeniowa to wspaniała zabawa dla całej rodziny nie tylko w okresie świątecznym. Mechanika gry jest prosta, rozgrywka trwa dość długo, a elementy są starannie wykonane.

Dla tych, którzy lubią główkować

Scrabble to kolejna gra, która na całym świecie zyskała wielu fanów. Jest prawdziwą gratką dla miłośników logicznego myślenia i układania słówek. Gra ma proste zasady i łatwą mechanikę. Gracze do swojej dyspozycji mają planszę oraz worek z literkami. Wygrywa ten, który ułoży na planszy najtrudniejsze i najdłuższe słówka.